História

Hnacím motorom v celej viac než 60-ročnej histórii DEVELOP bol vývoj a konštrukcia kancelárskych komunikačných riešení a služieb, aby sa váš každodenný pracovný život zjednodušil.

Dnes

DEVELOP ponúka novú dimenziu v multifunkčných zariadeniach. Vďaka intuitívnemu a ľahko pochopiteľnému konceptu obsluhy sú naše systémy rovnako ľahko ovládateľné ako mobilné telefóny alebo tablety a PC.

V záujme ďalšieho posilnenia pozície na trhu, vyvíjame spoločne s Konica Minolta Business Solutions Europe GmbH a Konica Minolta Business Solutions Deutschland GmbH.

Ako súčasť rastovej stratégie dvoch značiek tejto skupiny, sa obe značky vzájomne doplňujú, aby spoločne uspokojili potreby zákazníkov.

2010

DEVELOP je synonymom pre vysoko kvalitné kancelárske komunikačné systémy a jeden z piatich najlepších európskych dodávateľov farebných tlačových systémov. V portfóliu systémov, softwaru a služieb pre produkciu dokumentov a správu dokumentov sa DEVELOP etabluje ako jeden z popredných európskych dodávateľov pre malé a stredne veľké firmy.

DEVELOP určuje trendy v obore. Odvážne a kreatívne utvára budúcnosť kancelárskej komunikácie.

2000

DEVELOP presúva svoje sídlo z Gerlingen do Langenhagenu. Uvádza na trh prvý 4C kancelársky systém QC 1500/QC 2000 s tandemovou technológiou. DEVELOP má viac než 300 špecializovaných predajní v Nemecku a predáva svoje produkty v 60 krajinách sveta.

DEVELOP uvádza na trh nový produktový rad ineo a ineo+ sériu, ktorá sľubuje vynikajúcu kvalitu tlače spolu s efektivitou nákladov. Portfolio produktov je postupne posilnené zavedením ďalších multifunkčných tlačových systémov. Sortiment je doplnený o rôzne softvérové riešenia a služby.

1990

DEVELOP je úplne integrovaný do Minolta Group a Develop GmbH zavedený ako servisná a obchodná spoločnosť so 120 zamestnancami. DEVELOP uvádza na trh prvú digitálnu čiernobielu kopírku D3000iD. O rok neskôr nasleduje prvé digitálne farebné zariadenie DFC 100.

1980

DEVELOP vyvíja najmenšie automatické kopírky na svete DEVELOP 10 a prijíma šesť medzinárodných ocenení za progresívny design. To sa prejaví na dohode partnerstva s Minoltou a od tej doby vyrába všetky malé a stredné zariadenia pre európsky trh. Je spustený predaj kopírky DEVELOP 100 a je ich vyrobených viac než 100 000 kusov.

1970

DEVELOP uvádza na trh svoju prvú malú automatickú kopírku série 33 "Volkskopierer", a vstupuje tiež na americký trh. DEVELOP vyvíja prvé zariadenie pre použitie so štandardným papierom DEVELOP 66,1.

1960

DEVELOP je jediným výrobcom, ktorý ponúka zariadenia pre každý proces: difúznu, elektrostatickú, duálno-spektrálnu a ofsetovú tlač.

1950

Doslova "hospodársky zázrak" prebieha v západnom Nemecku. DEVELOP získava 16 patentov a 39 licencií. Rozvíja svoje produkty v 87 krajinách sveta. DEVELOP produkuje prvú reklamnú fotografiu pre "Blitz" kopírky a DEVELOP "Kombi": dve minúty na jednu kópiu.

21. jún 1948

Dr. Walter Eisbein, Konrad Kral a Arno Lippinghoff zakladajú DEVELOP. Prvý výrobný závod je v starej továrenskej budove v Stuttgart-Zuffenhausene. Dr. Eisbein vyvíja prvnú kopírku na svete Develop D 10.